امنیت غذاییداروهای شما غذاهای شماستمجله گل‌چین

نمک طعام کامل (حاوی ید طبیعی مصطلح به نمک دریا)

97-5-24

1ـ برخی رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و دریاها حاوی نمک طبیعی طعام می‌باشند، یعنی همان نمکی که در احادیث متعدد استفاده از آن سفارش شده است و مورد نیاز بدن بوده و در طول قرن‌ها مردم استفاده می‌کردند و برای هم هدیه می‌بردند و از تجمیع نمک‌ها یک نمک کامل به دست می‌آمد که تمام ریزمغزی‌ها را دارا و بسیار پر ارزش بوده و به عنوان جایگزین پول نیز کاربرد داشته و در معاملات بکار برده می‌شده است.

2ـ نمک،‌ غذا را سالم و گندزدایی می‌کند. خوردن مقدار کمی نمک قبل از غذا، باعث می‌شود میکروب‌های معده که در حفره دهان افراد تجمع کرده‌اند به سرعت از بین بروند و خوردن نمک بعد از غذا باعث می‌شود که شوری به بقیه مزه‌ها غلبه کند تا دندان‌ها در کنار شوری سالم بمانند.

رسول خدا (ص): یا علی! غذا خوردن را با نمک شروع کن و با نمک تمام کن. چرا که هرکس این کار را بکند، خداوند بسیاری از بلاها و مریضی‌ها را از او دفع می‌کند که کمترین آنها جذام است.

امام باقر (ع): نمک شفای هفتاد (بی‌نهایت) بیماری است و اگر مردم خواص نمک را می‌دانستند برای درمان مریضی‌ها فقط از آن استفاده می‌کردند.

3ـ ما مخالف نمک تصفیه شده حاوی ید طبیعی نیستیم ولی متأسفانه چیزی که در بازار وجود دارد نمک تجزیه شده به همراه ید شیمیایی است نه نمک تصفیه شده و ید طبیعی.

4 ـ منظور از تصفیه نمک، شستشوی نمک در چند مرحله برای گرفتن خاک، فلزات سنگین و مواد ناسالم می‌باشد و نمک طعام کامل بعد از حذف مواد زائد عرضه می‌شود.

5 ـ نمک طعام کامل به صورت طبیعی حاوی منیزیم، کلسیم، پتاسیم، ید، منگنز، روی (zinc) و … می‌باشد و برطرف‌کننده کک و مک، ضد چاقی،‌ ضد ورم و … است.

6 ـ حتی زنان باردار، افراد دارای فشار خون بالا، افراد دیابتی و بیماران قلبی نیز می‌توانند نمک طعام کامل را به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی مصرف کنند.

7 ـ نمک‌های طبیعی طعام در کشورهای اروپایی چندین برابر قیمت عرضه می‌شود و کیفیت آن توسط دانشکده شیمی دانشگاه تهران آزمایش و تأیید شده است.

8 ـ نمک طعام کامل بهترین داروی خوراکی برای کمبودهایی است که در اثر عدم تعادل هورمونی و اعصاب ایجاد شده است. ید موجود در نمک طبیعی طعام نیز اثر بسیار خوبی بر کارکرد غده تیروئید دارد. در حالی که ید شیمیایی اثرات سوء و خطرناکی دارد.

9 ـ حکیم دکتر حسین روازاده نمک‌های طعام کامل موجود در بازار را با قدرت تأیید و حمایت می‌کند.

نمک تجزیه شده (حاوی ید شیمیایی مصطلح به نمک تصفیه شده):

1ـ در نمک‌های موجود در بازار که به اسم نمک تصفیه شده حاوی ید شیمیایی عرضه می‌شوند، نمک تجزیه می‌گردد و تنها حاوی سدیم (Na) و کلر (Cl) می‌باشد و سپس ید شیمیایی به آن اضافه می‌شود.

2ـ عموم ید شیمیایی مورد استفاده در یددار کردن نمک‌های تصفیه شده از کارخانه بلیت انگلیس (William Blythe) تهیه می‌شود که بدون ممانعت علیرغم تحریم‌ها وارد ایران می‌گردد! و در ابتدا مدتی مجانی به ملت ایران عنایت می‌شده است!‌ لذا ما هرگز یدی را که از انگلیس به این کشور وارد شده به گلوی فرزندانمان نخواهیم ریخت.

3ـ ید شیمیایی اضافه شده به نمک‌های تصفیه شده علیرغم قابلیت حلالیت بسیار بالا به شدت ناپایدار است و به راحتی بر اثر عوامل گوناگونی مانند رطوبت، ناخالصی، گرما و … دچار اکسیداسیون شده و از بین می‌رود. به همین دلیل برای استفاده از یدید پتاسیم در کشورهایی مانند کانادا و آمریکا از تکنولوژی بسته‌بندی بسیار بالایی استفاده می‌شود ولی در ایران میزان ید بیش از استاندارد به نمک اضافه می‌شود تا در نهایت مقدار یدی که در نمک باقی می‌ماند بتواند ید مورد نیاز فرد مصرف‌کننده را تأمین کند. به همین خاطر نمک‌های تصفیه شده دارای تاریخ انقضاء می‌باشند تا قبل از آنکه ید شیمیایی آنها فرار کرده و محیط را آلوده کند، مصرف شوند.

4 ـ کارشناسان تغذیه و بهداشت توصیه می‌کنند به دلیل متصاعد شدن ید شیمیایی و عوارضی که بر جای می‌گذارد،‌ درب نمک‌های تصفیه شده یددار باید بسته بوده و دور از دسترس کودکان قرار گیرد ولی ید طبیعی این گونه نیست و متصاعد نمی‌شود. اما توصیه حکما این است که مواد غذایی خصوصاً‌ نمک نباید در محفظه‌ای فاقد هوا نگهداری شوند چرا که خاصیت‌ غذایی و دوایی خود را از دست می‌دهند.

5 ـ هشدار: اخیراً نمکی قلابی شبیه به بسته‌بندی نمک دریا با نام‌های خارجی در بازار عرضه شده که برای فریب مردم آن را در داخل کیسه پارچه‌ای قرار داده و برای اینکه ید شیمیایی آن فرار نکند ابتدا آن را داخل مشمایی دربسته گذاشته‌اند. طبق اخبار موثق اینگونه محصولات در خارج از کشور پایه‌گذاری فکری شده و از استانداردهای مختلف داخلی و خارجی مانند گواهینامه مدیریت کیفیت (ایزو) و … نیز حمایت می‌شوند که لازم است مراقب نمک‌های قلابی بوده و هوشیارانه آنها را شناسایی و به همدیگر اطلاع‌رسانی نمایید.

6 ـ ید شیمیایی داخل بعضی از نمک‌های صنعتی موجود در بازار، بیش از بیست برابر نیاز بدن است که باعث ایجاد مشکل در افراد می‌گردد و اگر فردی پرکاری نیاز بدن است که باعث ایجاد مشکل در افراد می‌گردد و  اگر فردی پرکاری تیروئید داشته باشد،‌ ید شیمیایی برای او سمی مهلک است.

7ـ همه افراد به یک اندازه به ید نیاز ندارند و فردی که کمبود ید ندارد با مصرف ید شیمیایی اضافه شده به نمک تجزیه شده دچار مشکل می‌گردد چرا که این ید شیمیایی بالاجبار در بدن جذب می‌شود (برخلاف ید طبیعی که فقط در صورت نیاز جذب بدن می‌گردد). آش خاله است…

8 ـ استفاده از نمک‌های تصفیه شده حاوی ید شیمیایی کیفیت غذا را خراب می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن