4 دامپروری

صنعت دامپروری آلمان

در حاشیه برگزاری نمایشگاه یوروتیر مطرح، تبادل‌نظر و تحلیل شد:

صنعت دامپروری آلمان

در طول 100 سال گذشته

تحولاتی نوینی را به خود دیده است

در روز سه‌شنبه 13 نوامبر مطابق با آبان ماه 1397، هنگامی که با حضور صاحبان حرف و تعدادی از دریافت‌کننده‌های مدال‌های نقره و طلا به همراه پرزندیت جامعه کشاورزان آلمان و دو پرزیدنت قبلی و نیز تعدادی از مقامات کشور آلمان و با حضور تعدادی از روزنامه‌نگاران کشورهای مختلف از جمله سردبیر مجله کشاورز و مجله گل‌چین در یکی از سالن‌های مجموعه نمایشگاهی هانور پس از مراسم اعطای مدال‌ها برگزار می‌شد،‌ سخنرانان از حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی ایران و هیأت همراه نیز در این مراسم یاد کردند که باعث شگفتی ما شد و هرچه در ردیف‌های جلو به دنبال کسانی می‌گشتیم که بدون کراوات و احتمالاً با ریش پیدا کنیم،‌ اثری نیافتیم و به برگزارکنندگان این مراسم اطمینان دادیم که هیأت ایرانی فعلاً در این جمع حضور ندارند و متعاقباً به ما خواهند پیوست.

در روز چهارشنبه 14 نوامبر که در مراسم برگزاری همایش کوچکی به اتفاق نمایندگان کشورهای چین و خاورمیانه و خاور دور به دنبال آشناها می‌گشتیم آقای Grothe مدیرعامل شرکت «دی‌ال‌جی» برگزارکننده نمایشگاه‌های «یوروتیر» و «اگری تکنیکا» به ما خبر داد که در سالن 12 بسیاری از ایرانیان علاقه‌مند با حضور سفیر ایران و معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور بهبود تولیدات دامی و نیز تنی چند از مدیران اتحادیه تولیدکننده خوراک دام و طیور در آنجا حضور دارند و قرار است که هریک در باره نقاط قوت خویش سخنرانی کنند. به سرعت خود را به این جلسه رسانیدیم و گوش به فرمایشات آقایان یوزف باکر رئیس اتحادیه تولیدکنندگان خوراک و دام و طیور به قول خودشان، با یکصد سال سابقه و تجربه گوش فرا دادیم که گوشه‌هایی از این اظهارات به قرار زیر بودند:

DUT 100 JAHRE IM VERBAND برندی بود که بر روی تابلوی بزرگ محل برگزاری همایش دامپروری نقش بسته بود که آقای «یوزف باکر» به‌عنوان رئیس اتحادیه خوراک دام و طیور آلمان در باره آن سخنرانی کرد. وی در قسمتی از سخنان خود فهرست‌وار به نکاتی پرداخت که حاکی از انعطاف‌پذیری این اتحادیه براساس افزایش جمعیت 10 میلیاردی جهان و افزایش تولید در واحد سطح در مزارع حکایت می‌کرد.

1ـ وضعیت توسعه کشاورزی اروپا که به تقویت آموزش‌های تخصصی و سازگاری‌ها با تغییرات آب‌وهوایی بستگی دارد، از چالش‌های جدی اتحادیه اروپا می‌باشد.

2ـ تجارت عمده آینده آلمان و سایر کشورهای اروپایی، به توسعه دامپروری نیز وابسته است که قابلیت صادراتی هم داشته باشد.

3ـ تولید محصولات GMO چالش‌هایی را بین آمریکا و اروپا ایجاد کرده است که به ویژه محصولات سویا و ذرت را دربرمی‌گیرد. با این حال تغییرات آب و هوایی ایجاب می‌کند که در توسعه محصولات ژنتیکی دست‌کاری شده تفکر بیشتری بنماییم.

4ـ قسمت عمده دیگر اینکه به تولید سبزیجات برای گروه وجتارین هم تلاش کنیم.

5‌ـ‌ در توسعه تولید محصولات دامپروری باید به کیفیت‌ها در چارچوب استانداردها بهای لازم را بدهیم.

6 ـ پایداری تولید محصولات کشاورزی،‌ اقتصادی بودن آن را می‌طلبد.

7 ـ کیفیت محصولات علوفه دام و طیور که می‌تواند به سلامت غذای مردم بیانجامد، نوعی تضمین و بیمه محصول را دربردارد.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن