گوسفندداری و بزداری

شیردوش‌های گوسفند دوش و بز دوش

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی طی 28سال سابقه تولید و عرضه دستگاه‌های شیردوش، همواره پیشرو و بدعت‌گذار در صنعت گاوداری شیری و در کنار گاوداران بوده و اینک نیز با تولید و عرضه دستگاه‌های شیردوش ثابت و سیار گوسفندی و بزی، پاسخگوی نیاز بخش عظیمی از دامداران کشور است. یقیناً شیر گوسفند و بز، با کیفیت متفاوت و درصد چربی و پروتئین بالاتر نسبت به شیر گاو، از بازارپسندی مطلوب‌تری برخوردار بوده و سبب اقتصادی شدن و سوددهی مطمئن واحدهای گوسفندداری و بزداری می‌شود.

الف – شیردوش‌های سیار

شیردوش‌های سیار ضمن استحکام و دوام مطلوب کاملاً انعطاف‌پذیر بوده و به‌آسانی قابل انتقال است و در هر موقعیتی، امکان دوشش را با حداقل برق تک‌فاز به‌راحتی فراهم می‌کند و برای گله‌های کوچک مناسب است.

ب– شیردوش‌های ثابت

شیردوش‌های ثابت در دو نوع با جایگاه دوشش قابل‌انتقال یا ایستا قابل‌عرضه بوده و با برق سه فاز کار می‌کنند.

  1. شیردوش‌های ثابت با جایگاه قابل انتقال: (BUCKET MILKING SYSTEM)

این شیردوش‌ها طوری طراحی و نصب می‌شوند که سکو یا جایگاه نصب شیردوش به‌وسیله نیروی تراکتور یا سایر وسایل نقلیه، قابل انتقال بوده و ضروری است که سیستم‌های جانبی آن نظیر، واکیومیونیت ـ سیستم شستشو و نیز مخزن جمع‌آوری شیر با آن جابه‌جا شود. این نوع شیردوش‌ها به‌طور استاندارد، بر مبنای سیستم‌های باکتی طراحی می‌شوند و در صورت لزوم با نصب سیستم‌های پیشرفته‌تر قابل ارتقا هستند.

  1. شیردوش‌های ثابت با جایگاه ایستا: (STABLE MILKING SYSTEM)

این نوع شیردوش‌ها از تنوع بسیار زیادی برخوردار بوده و با توجه به اندازه گله و نحوه نگهداری گوسفند و بز، در انواع روتاری (گردان) AUTOROTOR CAPRI 90 و سیستم‌های سایدبای‌ساید (پارلل) با خروج سریع (RAPID EXIT) یا به‌صورت استاندارد عرضه می‌شود. در خروج سریع، فریم جلوی دام همراه با آخورها به‌طور کامل بالا رفته یا جابه‌جا می‌شود و اجازه خروج سریع گوسفندها یا بزها را می‌دهد.

شیردوش گوسفندی و بزی از نظر نحوه و مکانیزم دوشش، مجهز به خرچنگی‌های مخصوص و پولساتورهای الکترونیکی اپکسZ ساخت و ستفالیا ـ سرژ آلمان است که برحسب نیاز گوسفند یا بز قابل تنظیم بوده و با دقت کامل و سرعت مطلوب دوشش را انجام می‌دهد. این سیستم‌ها در عین سادگی کلیه قابلیت‌های دوشش کامل را داشته و می‌تواند در صورت تمایل به جک‌های گیرنده اتوماتیک (ACR) و پولساتورهای مخصوص استیموپالسCP نیز مجهز شود که تحت عنوان سیستم دیماکس 30 (DEAX 30) با کابینت استیل به وسیله شرکت وستفالیا ـ سرژ عرضه می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن