3-2-6 هندوستان

مکانیزاسیون، مسئله‌ای اساسی برای کشاورزی هندوستان است

Mechanization, a key topic for Indian agriculture

98-11-34

در همایش‌های برگزار شده در طول برگزاری نمایشگاه تأکید شد:

ششمین نمایشگاه «آگریمک» هندوستان با نتایج مطلوبی در دهلی‌نو برگزار شد، آمار این نمایشگاه در مقایسه با قبل، کاهش بازدیدکنندگان را نشان می‌‌داد. (10 درصد با توجه به رونق سال 2018).در حالیکه «نمایشگاه جاده» از قبل برای ارتقاء تکنولوژی ایتالیا در کشور طراحی گردیده است. جلسات «بی دو بی» با بازرگانان مفید بود.
بازنگری بین المللی «آگریمک ای آی ام آ» در دهلی نو، دوره ششم دوسالانه خود را با یک نتیجه نسبتاً مثبت به پایان رساند. این رویداد سه روزه با مجموع 34 هزار بازدید کننده به کار خود پایان داد که 17 درصد نسبت به نمایشگاه قبلی در سال 2017 کمتر بود و از ایالت‌های مختلفی از هندوستان و نیز بسیاری از کشورها از آفریقا، خاور دور و نزدیک شامل الجزایر، اوگاندا، تانزانیا، غنا و چین در آن حضور داشتند.
بیش از 400 تولید کننده ماشین آلات کشاورزی و تجهیزات سازگار، انواع محصولات خود را ارائه دادند که نه فقط برای برآورده ساختن نیازهای کشاورزی شبه قاره هند که در حال توسعه بوده و برای بهبود بازده تولید تلاش می‌‌نماید انتخاب گردیدند، بلکه کیفیت و سلامت محصول را هم مد نظر داشتند.
تعداد بازدید کنندگان بخاطر وضعیت منفی اقتصادی، کمتر از دوره قبل بود و باعث کاهش فروش ماشین آلات کشاورزی طی امسال گردید. در حقیقت فروش تراکتور 10 درصد افت داشت، پدیده‌ای که تحلیل گران داخلی آن را بعد از رونق ثبت سفارش 800 هزار دستگاه در سال 2018 طبیعی می‌‌دانند و این مساله بطور آشکاری، هند را بعنوان بزرگترین بازار مایحتاج کشاورزی در جهان مطرح نموده است. شرکت‌های ایتالیایی در نمایشگاه «آگریمک ای آی ام آ» می‌‌توانستند در تماسهای روزافزون طی برگزاری نمایشگاه و بخصوص در جلسات تجاری رو در رو که بوسیله «فدر آنکوما» و «آی سی ای» سازماندهی می‌‌شود، با بازرگانانی از کشورهای بنگلادش، کامبوج، فیلیپین، اندونزی، مالزی، میانمار، نپال، سریلانکا، تایلند و ویتنام ملاقات داشته باشند.
در مصاحبه‌‌ها و بیانیه‌‌هایی که بوسیله نمایندگان «فدر اوناکوما»، بخش بازرگانی سفارت ایتالیا و دفاتر «آی سی ای» در دهلی‌نو اظهار گردید، شبه قاره هند بعنوان یکی از نواحی «هدف» برای صنایع ایتالیا و فعالیت‌های پیشبردی کشور با اقدامات موثرتر مورد حمایت قرار خواهد گرفت. برگزاری «نقشه راه» در نمایشگاه مشابه سال 2020 در ایالتهای مختلف هند برگزار خواهد شد تا تکنولوژی‌‌های ساخت محصولات صنعتی و کشاورزی ایتالیا با بهترین سازگاری با محیط به نمایش در آیند.

شرکت هوندا با نمایش یک پمپ جدید آبرسانی از رودخانه و استخر به مزارع، نظر کشاورزان هندی را به خود جلب کرده بود.

شرکت کوبوتا ژاپن به عنوان اسپانسر این نمایشگاه؛ فضای بزرگتری را به خود اختصاص داده بود و به نظر می‌رسید کشاورزان هندی از محصولات این شرکت و خدمات پس از فروش آن استقبال می‌کنند.

در روز نخست برگزاری نمایشگاه دهلی‌نو، کلیه مدیران تشکل‌ها و شرکت‌کنندگان بزرگ و وزیر و معاونان وزارت کشاورزی هندوستان شرکت داشتند و به میهمانان بازدیدکننده از این نمایشگاه خوش‌آمد گفتند.

صنعتگران هندی در این نمایشگاه، نوآوری‌هایی را در معرض نمایش گذاشته بودند که اغلب نظر کشاورزان خرده‌پا را به خود جلب کرده بود.

برخی از ادوات ابتکاری را در نمایشگاه مشاهده کردیم که می‌تواند به صنعتگران کشورمان ایده‌های ارزیابی در مزارع و اصلاح ساختار سازه‌های داخلی را ارائه دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن