3-1-10 همدان

برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی، پیشرفت علوم کشاورزی را در پی دارد

Professional fair will help us to develop agricultural sciences in the farms

98-8-16

حمید گلی پور، سرپرست شرکت نمایشگاه های بین المللی استان همدان :

برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی پیشرفت علوم کشاورزی را در پی دارد

کشاورزی، دامداری و تمامی زیرشاخه‌های آن ، بخش بزرگی از اقتصاد کشورمان را شکل می‌دهد. شرایط اقلیمی و آب و هوایی ایران به گونه‌ای است که تنوع محصولات زراعی، باغی و نباتات در آن کم نظیر است و حتی می‌توان برخی از این محصولات را مازاد بر نیاز داخلی تولید و به بازارهای جهانی عرضه کرد. گوناگونی زیست جانوری، دام و شیلات نیز چنین می‌باشد و توان کشور در پرورش دام، طیور، آبزیان و تولیدات وابسته به آن نظیر لبنیات بسیار زیاد است. دامنه مشاغل و تولیدات پیرامون کشاورزی و دامداری، گستردگی فراوانی دارد و جمعیت قابل توجهی به این امور اشتغال می‌ورزند و از این رو، همگامی با بازارهای جهانی اجتناب ناپذیر می‌نماید. این امر میسر نیست؛ مگر با به‌روز رسانی ابزارها و شیوه‌ها.
برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی از جمله تمهیداتی است که می‌تواند به پیشرفت علم کشاورزی به‌ویژه دامداری کمک شایانی نماید؛ چرا که با گردهم آمدن تعداد قابل توجهی از واحدهای تولیدی و نمایش آخرین محصولات و شیوه‌های نوین، تمامی فعالان این عرصه در یک زمان و مکان، فرصت بررسی، مقایسه و انتخاب مطلوب‌ترین ابزار و روش را پیدا می‌کنند. از منظری دیگر در حضور واحدهای خارجی فرصت بهره‌بردن از دانش روز دنیا را به راحتی فراهم می‌آورد و دیگر آنکه فضای رقابتی بسیار سازنده و مطلوبی را نیز ایجاد می‌کند.
شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان، امسال افتخار برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی، ماشین آلات، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و کشت‌های گلخانه‌ای و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات را داشت. برگزاری مداوم و سالیانه این عنوان نمایشگاهی، نشان دهنده اهمیت این دو حوزه در اقتصاد استان و همچنین استقبال فعالان از این رخداد است. امیدواریم که برگزاری چنین رویدادهایی بتواند تأثیری مثبت در چرخه اقتصادی استان و کشور بگذارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن