1-7-2-1 ترا ریخته

4 نوع مواد «تراریخته» شامل ذرت‌دانه‌ای، کلزا، سویا و پنبه مجوز ورود به کشور را دریافت کرده‌اند

98-8-37

مدیر نظارت بر مواد غذایی، بهداشتی و آرایشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد که چهار نوع مواد غذایی شامل ذرت دانه‌ای، کلزا، پنبه و سویا اجازه ورود به کشور را دریافت کرده‌اند. دکتر محمد مهدی رزم‌جو با اعلام این خبر افزود که محصولات تراریخته در فضای مجازی به غلط اطلاع رسانی شده، ضمن آنکه در ایران کمیته ملی ایمنی زیستی در این خصوص اعلام می‌کند که یک محصول مشکوک وارد یا وارد کشور نشود که تا کنون به 4 نوع از این قبیل مواد غذایی تراریخته به شرح فوق اجازه ورود داده که کاملا مورد تأیید مراجع مربوطه در آمریکا و اتحادیه اروپا می‌باشد، ضمن آنکه خودشان هم از این مواد مصرف می‌کنند.
یک وحشت غیر منطقی که محصول تراریخته سمی می‌باشد که چنین نیست و کاملا مورد تأیید موسسات تحقیقاتی اروپا و آمریکا قرار گرفته، نمی‌تواند برای ورود به کشورمان مشکل‌ساز باشد.
به گفته این مقام دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از 220 نوع محصول دارای نشان ایمنی کشور، تعداد 30 محصول از استان فارس نشان ایمنی گرفته‌اند و در اجرای طرح الگوی تغذیه، بر حفظ و ارتقاء سلامت محصولات صنایع غذایی کاملاً ارزیابی می‌شود.
دکتر رزم‌جو همچنین روغن پالم را هم برای مصرف مردم مناسب اعلام کرد و افزود که این روغن در بسیاری از کشورهای جهان مورد مصرف می‌باشد زیرا این روغن مقاومت به دریافت حرارت بالا را دارا می‌باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن