تحلیل ها

کارنامه عملکرد اثرگذار می‌تواند اعتماد مردم را به نمایندگان‌شان افزایش دهد

99-5-5

انتظارات از اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس

حضور نداشتن نمایندگان مجلس عضو این کمیسیون در محافل علمی و تخصصی، به ویژه بخش کشاورزی که آخرین سال مهلت نمایندگی آنهاست، باعث شگفتی اهل فن شده است.
بسیاری از کارشناسان و کشاورزان از خود و دیگران می‌پرسند که در این دوره نمایندگی، چه خدماتی توسط این کمیسیون به بخش کشاورزی ارائه شده تا موجب رشد و توسعه این بخش شود؟
کمیسیون چگونه می‌تواند نقش خود را در این بخش توجیه کند تا با شعارهای انتخاباتی قبلی و بعدی قابل باور باشد؟
استیضاح‌ها بر کدام اساس و پایه و هدفی صورت گرفته و خواسته‌های واقعی نمایندگان چه بوده که بتواند باری را از روی دوش کشاورزان بردارد و بر بهره‌وری آنها بیفزاید؟
اطلاعات تخصصی نمایندگان عضو کمیسیون درباره واقعیات عقب‌ماندگی یا رشد کشاورزی در چه سطحی است تا بتواند در رویارویی با مقامات اجرائی این بخش حداقل به نفع کشاورزانی که قرار است در رأی‌دهی‌ها مشارکت کنند بینجامد؟
اگر نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی نتوانند نقش عملکرد خود را به صورت کارنامه ۴ ساله به موکلان خود ارائه دهند، بعید به نظر می‌رسد که بتوانند اطمینان رأی‌دهندگان را جلب کنند؛ به خصوص آنکه رأی‌دهندگان به ویژه کشاورزان در حوزه‌های مختلف، امروز بسیار آگاه‌تر از گذشته قضاوت می‌کنند و ضمن قدرشناسی، پرسشگران نکته‌سنج و بامسئولیت نیز در بین آنها فزونی گرفته و به خصوص آنکه تعداد رقبای واجد شرایط نیز افزایش یافته است.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن