3-1-4 تهران

در صورت ثبات قیمت ارز برای راه‌اندازی خطوط تولید در ایران برنامه‌ریزی خواهیم کرد!

We will plan strategies of production, in case of stability in currency rate

99-5-9

نمایندگان شرکت‌های سرمایه‌گذار در ایران می‌گویند:

برخی شرکت‌ها در ایران در حال توسعه خطوط مونتاژ و تولید تراکتور بودند که ناگهان با عدم ‌ثبات نرخ ارز مواجه شدند که این روند می‌تواند باعث توقف خطوط تولیدی و فرار سرمایه‌ها در این حوزه شود.

جلیل هاشمی، رئیس هیئت مدیره شرکت برلیانس در تحلیلی کوتاه در همایش زنجیره‌های تولید، مثالی را عنوان کرد تا در مورد مسائل اخیر تولید تراکتور به عنوان پشتوانه توسعه مکانیزاسیون شفاف‌سازی شود.
وی در ابتدا اظهار داشت که تراکتورهای زراعی و باغی را در شرایطی برای مونتاژ و تولید قطعات برنامه‌ریزی کردیم که تصور می‌شد کشاورزی در حال توسعه است. این روند مهم وقتی سرانجام گرفت که نیروهای فنی و اقتصادی شرکت برلیانس در سطح بین‌المللی فعال بوده‌اند. شروع فعالیت‌های تولیدی نیازمند سرمایه‌گذاری است؛ ولی می‌دانستیم در شرایط موجود، کمتر اتفاق می‌افتد که شرکت‌های بزرگ و مطرح جهان، در ایران سرمایه‌گذاری کنند تا تراکتور و کمباین بسازند.
شرکت ماهیندرای هند که در سطح جهانی به عنوان یک برند با استانداردهای ویژه مطرح است با علم بر اینکه شرکت برلیانس و شرکت‌های وابسته به آن کارهایی از جمله ساخت اتوبوس‌ (در خطوط اتوبوسرانی‌ تهران در حال کار هستند) را انجام داده‌اند، به شرکت برلیانس پاسخ داد.
بنابراین ابتدا اقدام به واردات تراکتورهای تمام ساخت کرده و در منطقه آزاد ارس، خطوط تولید و مونتاژ این تراکتورها راه‌اندازی شد تا پس از رسیدن به تیراژ موردنظر، اقدام به قطعه‌سازی کنند که مراحل آن به ترتیب زیر است:
1ـ شرکت ماهیندرا با نظر شرکت برلیانس، در مورد ساختارهای طراحی مهندسی، راه‌اندازی خطوط تولید و مونتاژ مشاوره می‌دهد.
2ـ برنامه‌ریزی برای رسیدن به 50 درصد ساخت است، اما امروز به مرز درماندگی رسیده‌ایم؛ زیرا نرخ ارز برای واردات قطعات بی‌ثبات شده است.
ایشان در ادامه می‌گوید که شرکت ماهیندرا از بیشترین تیراژ تولید و فروش برخوردار بوده و شرکت‌های دیگری از جمله میتسوبیشی ژاپن و سامپو را خریداری کرده است.
وی در انتها افزود: درصورت ایجاد ثبات و تعیین نرخ متعادل ارز، شرکت برلیانس برای واردات و طراحی برای ساخت تراکتور برنامه‌ریزی کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن