1-1-2 کمباین

نخستین کمباین برنج ایرانی رونمایی شد

Iranian rice combine has been started for mass production

🔻مدیرعامل سازمان آستان قدس رضوی :

▫️زیبنده نیست کشوری با پیشینه تمدن چندین هزار ساله در تأمین امنیت غذایی خود خودکفا نباشد و برای تولید برنج از بذر تا فرآوری برنج وابسته به خارج از کشور باشد.

▫️از سال ۱۳۷۲ که بیلر در شرکت کمباین سازی تولید شده، تاکنون محصول قابل توجهی در این شرکت تولید نشده بود که بهره‌برداری از خط تولید کمباین برنج می‌تواند به پایداری و تداوم فعالیت‌های شرکت کمک شایانی داشته باشد و سوددهی بیشتری عاید شرکت کمباین سازی کند.

▫️وی با بیان اینکه طی راه‌اندازی خط تولید کمباین برنج، بخش کوچکی از اهداف امنیت غذایی کشور تأمین می‌شود، گفت: چشم‌اندازی در راستای پیشبرد اهداف و سیاست‌های آستان قدس تعریف شده که شرکت‌های اقتصادی زیرمجموعه آستان باید در این راستا حرکت کنند.

▫️در آستان قدس رضوی برنامه‌هایی در حوزه‌های دام‌پروری و صنایع غذایی با امکانات ویژه در حال تدوین است که در سطح ملی نقش‌آفرینی می‌کند و این مجموعه خود را فراتر از بنگاه می‌بیند چراکه نقش توسعه‌گری دارد.

▫️در حال حاضر در حوزه بذر و نهال آستان قدس ورود کرده چراکه در این خصوص خودکفا نیستیم و مقرر شده تا پایان سال ۱۰ محصول که به لحاظ امنیت غذایی کشور دارای اهمیت بالایی است مشخص و با نگاه به ماشین‌آلات مورد نیاز بخش کشاورزی در ۱۰ سال آتی در داخل کشور تولید شود.

▫️زمان خط تولید کمباین برنج از ایده تا بازار ۱۲ ماه به طول انجامید که برای نخستین بار مناسب است اما پس از این تولید محصولات باید پس از ۴ ماه وارد بازار شود.

به امید سرافرازی همه عزیزانمان در اهداف سازندگی کشاورزی کشورمان

 

تیر99-سال41-شماره487-ص7

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن